Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzcięcicach oraz przedszkolaki z Przedszkola „Z Uśmiechem” bardzo długo czekali na nowe boisko. Warto było czekać. Nowy obiekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. W dniu 20 października odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska z bezpieczną nawierzchnią. Boisko przeznaczone jest do uprawiania wszystkich gier zespołowych począwszy od piłki ręcznej a skończywszy na tenisie ziemnym. Jest ogrodzony, posiada pełne wyposażenie wraz z piłkochwytami oraz trybunami. Młodzi mieszkańcy Krzcięcic mają w końcu możliwość uprawiania sportu, rozwijania sportowych pasji i talentów oraz współzawodnictwa. Boisko jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawych. Obiek przed wszystkim służyć będzie do realizacji zajęć wychowania fizycznego ale zgodnie z regulaminem może być udostępniany bezpłatnie wszystkim chętnym. 

Inwestycja byłaby niemożliwa gdyby nie wzorcowa współpraca trzech podmiotów: organu prowadzącego szkołę czyli Fundacji z Uśmiechem,  Fabryki Kotłów SEFAKO S. A. w Sędziszowie oraz samorządu gminy Sędsziszów. W trudnych ekonomicznie czasach to właśnie dzięki dotacji uzyskanej od samorządu oraz środkom finansowym przekazanym przez sponsora Fabrykę Kotłów SEFAKO już w tym roku szkolnym możliwe było zakończenie inwestycji i oddanie obiektu do użytkowania. 

Zarząd Fundacji oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Krzcięcicach składa podziękowania dla Pana Wacława Szarka Burmistrz Sędziszowa oraz Pana Jacka Borucińskiego Prezesa Fabryki Kotłów SEFAKO za osobiste zaangażowanie w powstanie wielofunkcyjnego boiska w Krzcięcicach.

Uroczyste otwarcie boiska przy SP Krzcięcice połączone było z pasowaniem uczniów klasy pierwszej oraz akademią z okazji Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II.