PROGRAM "POZNAJ POLSKĘ" W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH
PRZEZ "FUNDACJĘ Z UŚMIECHEM"

Dwie szkoły podstawowe prowadzone przez „Fundację z Uśmiechem” uczestniczyły w dwudniowych wycieczkach realizowanych w ramach programu Ministra  Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie  procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym   odkrywaniu   śladów   historii,   czy   też   eksperymentowaniu   w centrach   nauki   stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krzcięcicach
W  ramach  Programu  Ministra  Edukacji  i  Nauki  „Poznaj  Polskę”  uczniowie  klas  IV-VIII  ze  Szkoły Podstawowej  im.  Jana Pawła II w Krzcięcicach wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Zakopanego w dniach od 12.06.2023 r. do 13.06.2023 r. Program wycieczki obejmował zwiedzanie takich miejsc, jak:
  • Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem
  • Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
  • Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach
  
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Tarnawie

Druga szkołą biorącą udział w Programie  Ministra  Edukacji  i  Nauki  „Poznaj  Polskę” była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów AK w Tarnawie. Uczniowie tej szkoły z klas IV-VIII mogli uczestniczyć w dwudniowej wycieczce w dniach od 14.06.2023 r. do 15.06.2023 r. i zwiedzić niezwykle klimatyczne miejsca:

  • Kazimierz Dolny- urocze miasteczko położone nad Wisłą,
  • Nałęczów i park zdrojowy,
  • Lublin – wspaniała starówka, piękne kamieniczki oraz urokliwy deptak Krakowskie Przedmieście