Aleksander Kossakowski

Nazywam się Aleksander Kossakowski. W wieku 6 lat wykryto u mnie nieuleczalną chorobę wzroku – barwnikowe zwyrodnienie siatkówki (Retinitis pigmentosa). Jest to choroba powodująca systematyczną utratę wzroku. Na początku objawiała się ślepotą zmierzchową, jednak z czasem zacząłem dostrzegać pogorszenie widzenia w dzień. Wraz z bratem i rodzicami odwiedziliśmy wiele szpitali i klinik, jednak diagnoza wszędzie się potwierdzała, bez perspektywy zatrzymania choroby, nie mówiąc o poprawie wzroku.
Aktualnie mój wzrok jest na poziomie około 3% tego co widzą zdrowi ludzie, jednak i to z czasem będzie ograniczane.
Mimo swojej dysfunkcji nie poddałem się i postanowiłem, że zajmę się sportem. Jestem lekkoatletą, biegam z przewodnikiem 1500 m. W 2015 roku byłem 4 na Mistrzostwach Świata, a w 2016 roku zdobyłem brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Startowałem również na Igrzyskach Paraolimpijskich.
Oprócz tego jestem studentem.
Wsparcie: komputer, lupy elektroniczne, aby móc kontynuować studia, laski dla niewidomych, aby móc się poruszać na zewnątrz, pomoc sportowa w postacie sprzętu (butów, ubrań), aby móc realizować marzenia.
Za okazaną pomoc bardzo dziękuję.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Aleksandra Kossakowskiego” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Aleksandra Kossakowskiego

Pozostali podopieczni