Mateusz Jakubowski

Mateusz ma 18 lat i od dziecka cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Do objawów tej choroby należą trudności z czynnościami, które zdrowym osobom nie sprawiają najmniejszych kłopotów. Ma problemy z utrzymaniem równowagi, chodzeniem, ze wzrokiem (astygmatyzm – nie widzi dobrze ani z daleka, ani z bliska). Ma kłopoty z wymową, a nauka wszystkiego zajmuje mu dużo więcej czasu niż zdrowym ludziom.

Mateusz wymaga rehabilitacji. Fizjoterapia pomoże mu w rozwinięciu siły mięśniowej nóg i tułowia, a także w rozwinięciu takich umiejętności jak chód, czy utrzymywanie równowagi. Terapia zajęciowa rozwinie czynności motoryki małej takie jak umiejętność ubrania się, jedzenia, pisania i innych zajęć życia codziennego. Terapia logopedyczna umożliwi mu rozwinięcie umiejętności komunikacji, ze szczególnym skupieniem się na mowie, która jest utrudniona przez problemy wynikające z napięcia mięśniowego w obrębie języka i gardła. Niestety do tego wszystkiego potrzebne są nie tylko chęci i sumienna praca, ale i pieniądze, dlatego przyda się każda pomoc.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Mateusza Jakubowskiego” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Mateusza Jakubowskiego

Pozostali podopieczni