Aleksander Łoziński

Poznajcie naszego synka, 6-letniego chłopca o niebieskich oczach, wesołym spojrzeniu, bujnej blond czuprynie i zawadiackim uśmiechu – to Alek. Alek urodził się z wadą charakteryzującą się złożoną deformacją obu stóp (stopy końsko-szpotawe). Wkrótce po urodzeniu rozpoczęliśmy jego leczenie, tak aby w przyszłości był niezależny, mógł samodzielnie się poruszać i poznawać świat, tak jak jego zdrowi rówieśnicy. Alek przeszedł tenotomię ścięgna Achillesa razem z gipsowaniem obu nóżek po to, aby jego stópki wyglądały normalnie, były pozbawione bólu, elastyczne, z pełnym zakresem ich ruchu. Przez okres kilku lat ściśle przestrzegaliśmy zaleceń specjalistów i terapia przynosiła pozytywne efekty. Niestety, pomimo podjęcia wielu działań (podcięcie ścięgien, gipsowanie, codziennego stosowania szyny derotacyjnej), obecnie mierzymy się z nawrotem wady. Już na początku całego leczenia wiedzieliśmy, że może nastąpić nawrót, ale nie sądziliśmy, że tak długa walka może skończyć się niepowodzeniem. Aktualnie jedyną szansą dla Alka jest operacja w Wiedniu, która ma polegać na przeniesieniu ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinowatą oraz Hoke tenotomia czyli przezskórna, naprzemienna, potrójna tenotomia ścięgna Achillesa. Potem czeka go gipsowanie, aby dokonać korekcji stóp oraz noszenie przez wiele miesięcy ortezy AFO-ADM. To dużo na takiego malucha, ale nie narzekamy. Chcemy zawalczyć o jego przyszłość. Próbowaliśmy szukać pomocy w Polsce, ale niestety u nas w kraju nie ma lekarzy specjalizujących się w leczeniu nawrotu.

 

Zbiórka 1,5% podatku to szansa dla Alka na dalszą walkę o zdrowe nóżki, na operację, konsultacje medyczne, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego oraz lekarstw.

 

Bardzo prosimy o Wasze wsparcie!

 

W imieniu naszym i Alka, dziękujemy Wam z całego serca!

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Aleksandra Łozińskiego” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Aleksandra Łozińskiego

Pozostali podopieczni