Dawid Pasternak

Dawid  przyszedł  na  świat  w  40  tygodniu  ciąży,  jednak  przetrzymany poród doprowadził do zatrzymania akcji serca oraz zmian w mózgu. Od początku dzielnie walczył o życie i zdrowie na Oddziale Intensywnej Terapii. Ze względu na chorobę od urodzenia jest pod stałą opieką neurologa, ortopedy, neurologopedy oraz innych specjalistów. Niedotlenienie poskutkowało uszkodzeniem mózgu, co sprawiło, że Dawidek na co dzień zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią czterokończynową.  Oprócz MPD na początku 2023 roku u Dawidka zdiagnozowano również padaczkę.

 

Obecnie  Dawidek  ma  prawie  trzy  lata i nie postawił jeszcze pierwszych samodzielnych kroków. Rzeczywistość naszego dziecka to   intensywna   rehabilitacja   metodą   NDT-Bobath  pod  okiem  specjalistów,  a  także  w  zaciszu  domowym,  regularne  zajęcia  z neurologopedą, terapeutą SI oraz psychologiem. Dzięki Waszemu wparciu pozyskane środki pokryją koszty rehabilitacji, terapii Dawidka, wizyt u specjalistów oraz potrzebnych sprzętów,. Każda złotówka to krok w stronę sprawności naszego syna.

 

W 2022 roku Dawidek stracił oboje rodziców, a my jako rodzice zastępczy zrobimy wszystko by zapewnić mu jak najlepsze warunki w walce o samodzielność. Ta ciężka praca, którą wykonamy dziś, jutro, za miesiąc, zaprocentuje w przyszłości. Pragniemy, by Dawidek korzystał z nowych metod i sposobów leczenia, które przybliżą go do samodzielności. Jednak koszty z tym związane zaczynają przewyższać nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie, za które z całego serca dziękujemy.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Dawida Pasternaka” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Dawida Pasternaka

Pozostali podopieczni