Maja Błaszkiewicz

Majusia urodziła się w październiku 2011r. z ciąży bliźniaczej. Szpital opuściliśmy z dwójką zdrowych i pięknych córeczek. Niestety nasza ogromna radość i szczęście nie trwały długo. W drugim miesiącu życia USG główki Mai wykazało nieprawidłowości. Od tego momentu nasza córeczka została pacjentką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przebywała na wielu oddziałach: Neurologii, Gastroentorologii, Chirurgii. Jeździmy z Nią również na konsultacje do Poradni Neurologicznej i Epileptologicznej, Nefrologicznej, Gastroenterologicznej, Endokrynologicznej, Genetycznej, Urologicznej i Ginekologicznej. Obraz rezonansu magnetycznego wykazał bardzo rzadką wadę rozwojową ośrodkowego układu nerwowego (schizencefalię). Diagnoza, którą usłyszeliśmy była dla nas niewyobrażalnym wstrząsem – mózgowe 4-kończynowe porażenie dziecięce oraz padaczka lekooporna.

  • Od 2015r. Majeczka jest pacjentką dr Marka Barchańskiego – neurologa znanego z leczenia padaczki lekoopornej marihuaną leczniczą.
  • W 2016r. w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka przeszła operację założenie PEGA czyli rurki, która umożliwia podanie pokarmu bezpośrednio do żołądka.
  • W 2017r. usunięto Jej 12 ząbków (w narkozie). W tym samym roku w Otwocku lekarze ortopedzi dokonali podcięcia mięśni przywodzicieli w obu nóżkach.
  • Rok 2018r. to kolejna operacja w Otwocku – zwichniętego lewego stawu biodrowego. Po 6 miesiącach zdjęliśmy gips, ale niestety przez ogromną osteoporozę doszło do złamania kości udowej operowanej nóżki. I znów miesiąc w gipsie.
  • W 2019r. w CZD w Warszawie Majunia przeszła zabieg zamknięcia refluksu żołądkowo- przełykowego.
  • to kolejny pobyt w szpitalu. tym razem w Kielcach – operacja usunięcia metalowej płytki z lewego bioderka.
  • W 2022r. obraz rezonansu przysadki mózgowej wykazał gruczolaka.
  • W najbliższym czasie Majusię czeka kolejna operacja w Otwocku, tym razem zwichnięcie prawego stawu biodrowego.

Majeczka uśmiechem i płaczem wyraża swoje emocje i potrzeby. Pomimo ogromnego cierpienia i bólu, które towarzyszą Jej każdego dnia jest radosną i pogodną dziewczynką – naszym małym Aniołkiem.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Mai Błaszkiewicz” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Mai Błaszkiewicz