Mateuszek Rajczyk

W marcu 2010r. Mateuszek przeprowadzony miał zabieg zamknięcia drożnego przewodu tętniczego Botalla (drożność tego przewodu zaliczana jest do wad serca), natomiast w maju 2012r. wycięto mu przerośnięty trzeci migdał wraz z podcięcie migdałków podniebnych. Zabieg ten był konieczny ze względu na przeciągające się i nawracające infekcje dróg oddechowych. W październiku 2011r. Mateuszek przeszedł sanację jamy ustnej w znieczuleniu ogólnym, a kolejny zabieg stomatologiczny czeka go 29.01.2013r. w Instytucie Stomatologii w Łodzi. Ponadto Mateuszek ma zdiagnozowaną również złożoną wadę wzroku- astygmatyzm oraz wiotkość mięśni i więzadeł powodującą wadę postawy, głównie nieprawidłowe ustawienie stóp podczas chodzenie, co wymaga odpowiedniej rehabilitacji i chodzenia w obuwiu ortopedycznym.

Oprócz problemów zdrowotnych polegających również na obniżonej odporności, Mateuszek ma opóźniony rozwój mowy czynnej, co wiąże się z potrzebą ciągłej terapii logopedycznej.

Pomimo trudności, jakie stwarza mu choroba jest dzieckiem bardzo pogodnym, żywiołowym, towarzyskim i bardzo ciekawym otaczającego go świata.

Dziękuję za rozpatrzenie mojej prośby.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Mateusza Rajczyk” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Mateusza Rajczyk

Pozostali podopieczni