Amelia Lipińska

Kiedy urodziła się nasza Amelka, nie płakała jaki inne dzieci. W okresie niemowlęcym oddech był ciężki, płytki stridor krtaniowy, występowała duszność. W drugim miesiącu życia podejrzewano wiotkość krtani, ale czas mijał, objawy nie ustępowały. W czwartym miesiącu kiedy Amelka maila infekcje wystąpiły zaburzenia oddychania. Trafiliśmy na oddział intensywnej terapii w Kielcach, z Kielc trafiliśmy do U.S.K w Lublinie. Tam ze względu na niemożliwą intubacje, przeprowadzono zabieg tracheostomii. Po wielu badaniach stwierdzono pod głośniowe zwężenie krtani. Co godzinę trzeba dziecko odsysać. Obecnie Amelka ma rok i trzy miesiące. Ma niedobór wzrostu i masy ciała, waży siedem kilogramów. Czeka nas zabieg operacyjny, poszerzenia krtani w klinice w Poznaniu, ale najpierw musi osiągnąć wagę dziesięciu kilogramów. Potem nauka mowy i rehabilitacje. Aktualnie dziecko leczone jest w kilku poradniach: genetycznej, endokrynologicznej, gastrologicznej.
Otrzymaną pomoc chcę przeznaczyć na środki i materiały opatrunkowe do przemywania rurki tracheotomijnej.
Resztę zgromadzonych środków chce przeznaczyć na rehabilitacje oraz na dalsze dojazdy na badania i kontrole do Lublina, Krakowa oraz Poznania.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Amelii Lipińskiej” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Amelii Lipińskiej

Pozostali podopieczni