Wiktoria Szałas

Wiktoria urodziła się w 2008 roku. Wraz z początkiem nauki chodzenia zaczęła się potykać i przewracać. Wzbudziło to nasz niepokój. Po przeprowadzeniu serii badań i obserwacji specjalistów w 2016 roku zdiagnozowano u Wiktorii rzadką chorobę genetyczną PKAN – postać postępującej encefalopatii z odkładaniem żelaza w mózgu. Choroba ta charakteryzuje się neurologicznym postępującym zaburzeniem ruchowym, dystonią, sztywnością mięśni i nagłymi mimowolnymi skurczami mięśni. Te cechy powodują u Wiktorii niezdarność, problemy z chodzeniem, trudność kontrolowania ruchów i problemy z mówieniem. Poprzez to nie jest w pełni samodzielna i wymaga stałej obecności drugiej osoby. Posiada również degenerację siatkówki powodującą postępową kurzą ślepotę. Niestety objawy są nieodwracalne i coraz silniejsze. Wiktoria wymaga intensywnej, systematycznej i wszechstronnej terapii oraz rehabilitacji i zajęć logopedycznych.
My jako rodzice naszej córki Wiktorii mamy obowiązek szukania wszelkich możliwych sposobów leczenia dostępnych za granicą i w związku z tym prosimy Państwa o pomoc finansową ,która będzie konieczna aby nasza córka miała szansę wygrać z tą straszną chorobą.
Będziemy wdzięczni wszystkim osobom dobrego serca za pomoc.

Edyta i Zbigniew Szałas

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Wiktorii Szałas” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Wiktorii Szałas

Pozostali podopieczni