Amelka Kasperek

Amelka urodziła się w 2008 r. Ciąża przebiegała prawidłowo i nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy. Niestety po urodzeniu stwierdzono u niej zespół Patau – to jedna z najcięższych chorób genetycznych. Córeczka nie widzi, nie mówi, nie chodzi, jest pampersowana   i   karmiona   bezpośrednio  do  żołądka  przez  PEG.  Znajduje  się  pod  opieką  wielu  poradni  specjalistycznych  w   Kielcach   i   Warszawie,   w   których   leczona  jest  z  powodu  wady  nerek,  serca,  oczu  i  padaczki.  Ma  za  sobą  kilka  operacji i kilkadziesiąt pobytów w szpitalach. Jej wrodzone dysfunkcje powodują, że kontakt z Amelką jest utrudniony. Swoich bliskich rozpoznaje   po  dotyku,   głosie   i   zapachu.  Z  powodu  łamliwości  kości  już  kilka  razy  doznała  złamań.  Mimo  wielu  ułomności i ograniczeń to pogodne i radosne dziecko. Przez te lata pokazała, że ma ogromną wolę życia i już wielokrotnie udowodniła jak przy swojej całej kruchości potrafi być silna.

Bardzo dziękuję za bezinteresowną pomoc i życzliwość, którą do tej pory otrzymała od Państwa moja córka. Jestem niezmiernie wdzięczna za każdy dar serca. Dla mnie, jako samotnej matki wychowującej dwójkę dzieci, to ogromne wsparcie.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Amelki Kasperek” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Amelki Kasperek

Pozostali podopieczni