Julia Sidor

Julia obecnie ma 12 lat – jest pogodną, wesołą i komunikatywna dziewczynką. Urodziła się z przepukliną mózgowo-potyliczą, małogłowiem, hipoplazją móżdżka, robaków móżdżka, hipoplazją pnia mózgu. W wieku 2 lat zdiagnozowano u Niej chorobę genetyczną – abberacje chromosomową chromosomu 6 pary. Choroba ta głównie charakteryzuje się opóźnieniem rozwoju ( obecnie chodzi samodzielnie ale na szerokiej postawie, nie mówi, ma zaburzenia równowagi). Do tego doszły kłopoty z serduszkiem i padaczka. Ma również znaczną wadę wzroku – chodzi w okularach. We wrześniu 2020 roku Julcia miała operacje skoliozy ( pierwszą i nie ostatnią) po której jest znaczna poprawa w ogólnym funkcjonowaniu ( nie męczy się tak, lepiej oddycha a ogólna postawa ciała jest o wiele estetyczniejsza –( teraz może trochę pospacerować, co było wielkim utrudnieniem)). Julcia ostatnio zrobiła się agresywna w stosunku do siebie i domowników ( najprawdopodobniej przez to że nie potrafi powiedzieć o co Jej chodzi lub jak sobie z czymś nie może poradzić – w taki sposób chce okazać swoje emocje.
Julia wymaga stałej opieki rodzicielskiej i wielospecjalistycznej ( neurolog, kardiolog, okulista, ortopeda, psychiatra, fizjoterapeuta, logopeda) oraz stałej stymulacji rozwoju.
Od urodzenia jest stale rehabilitowana, dzięki temu robi postępy. Uczęszcza na rehabilitacje ruchową połączoną z terapią zajęciową, psychologiem i logopedą. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej obecnie do klasy 4. Ogólnie pokonujemy wiele kilometrów, aby jak najwięcej można było pomóc w rozwoju Julci.
Ponadto Julii potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny i pomoce naukowe, żeby móc się lepiej i sprawniej rozwijać.
Za wszelką pomoc z góry dziękujemy – Julia z rodzicami.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Julii Sidor” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dl Julii Sidor

Pozostali podopieczni