Dominika Nowocień

24 lutego 2017 przyszła na świat nasza córeczka Dominisia Maria, ważąc zaledwie 1630g. Ciąża była kilkukrotnie zagrożona. Zaraz po urodzeniu Dominisia trafiła do inkubatora i zaczęła gwałtownie spadać na wadze. Przy wadze 1440g miała żółtaczkę, podejrzenie padaczki, chorób metabolicznych, genetycznych. Po diagnostyce, potwierdzono mikrocefalię, hipotrofię, hipoplazję ciała modzelowatego z torbielą międzypółkulową. Przez niedokrwistość musiała mieć również transfuzję krwi.
Córeczka po ciężkich 5 tygodniach, przyjechała do domu. Borykamy się z atopowym zapaleniem skóry, alergiami, wadą wzroku, słabszą odpornością, problemami ortopedycznymi, które utrudniają chodzenie. Byliśmy dziewięciokrotnie w szpitalu.
Dominisia jest pod opieką: neurologa, genetyka, dermatologa, alergologa, ortopedy, okulisty oraz jest rehabilitowana (fizjoterapeuta, logopeda, psycholog, pedagog, terapia SI oraz ćwiczenia w kombinezonie Dunag). Cześć diagnostyki jeszcze nie jest jednoznaczna, część szczęśliwie za nami, tj. problemy nefrologiczne, metaboliczne, ropnie skórne.
Obecnie Dominisia jest pogodnym dzieckiem. Sama nawiązuje relacje z innymi dziećmi, chętnie spędza czas z siostrą, lubi muzykowanie i czytanie książek. Córeczka jest rehabilitowana trzy razy w tygodniu, co jest ogromnie ważne, gdyż będzie wymagała rehabilitacji do końca życia. Myślimy o przyszłości Dominisi, dlatego zdecydowaliśmy się zbierać poprzez Fundację pieniądze na leki, dojazdy do specjalistów, rehabilitację, sprzęt.
Chcielibyśmy podziękować rodzinie i przyjaciołom oraz osobom życzliwym, których nie sposób tu wszystkich wymienić. Dziękujemy za wsparcie w trudnych chwilach, za pomoc w załatwianiu różnych spraw, za dobre słowo.
Dziękujemy za msze święte, posty, pielgrzymki, nowenny i każdą najmniejszą modlitwę w intencji Dominisi. Dziękujemy za wsparcie finansowe. Zbierane w Fundacji pieniądze są w całości przeznaczone na koszty związane z rehabilitacją, sprzętem, lekami.
Za wszelkie wsparcie dziękuje Wam Dominisia z rodzicami oraz siostrą Karolinką.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Dominiki Nowocień” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Dominiki Nowocień

Pozostali podopieczni