Szymon Skopowski

Szymon obecnie ma 4 latka. Początkowo rozwijał się prawidłowo, był ciekawy ludzi i otaczającego go świata.
Niestety…. nagle… gdy Szymon skończył 2 latka zaczęliśmy podejrzewać , że coś jest nie w porządku, ponieważ zaczął się różnić w swoim zachowaniu od rówieśników. Brak normalnego rozwoju mowy, zaburzenie kontaktu wzrokowego, oraz pogłębiający się brak reakcji na imię wzbudziły nasz niepokój. Synek przestał nabywać nowych umiejętności, był „nieobecny”, pojawiły się schematyczne zachowania, przestały interesować go zabawy z innymi dziećmi, nie bawił się zabawkami zgodnie z ich przeznaczeniem. Bez powodu zaczęły się u niego pojawiać napady złości, a także zaburzenia snu. Po przeprowadzeniu serii badań i wielu obserwacji specjalistów, w wieku 3,5 lat zdiagnozowano u Szymona Autyzm dziecięcy.
Szymonek jest inteligentnym, pogodnym dzieckiem i na pozór nie widać, że odbiera świat zupełnie inaczej niż my. W chwili obecnej jest rehabilitowany metoda behawioralną (wizyty prywatne dwa razy w tygodniu),dodatkowo raz w tygodniu uczęszcza prywatnie na terapię Integracji sensorycznej oraz do logopedy, pozostaje pod stałą opieką psychologiczną, pedagogiczną oraz lekarza neurologa. Oprócz tego ma cotygodniowe zajęcia w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Kielcach. Niestety odbywa się to w ograniczonym wymiarze czasu ze względu na limity dyktowane przez NFZ. Szymon jest chętny do współpracy i chce się uczyć, dlatego wymaga systematycznej i długotrwałej terapii, aby nie zaprzepaścić poczynionych postępów.
Występują również u niego problemy z żywieniem. Szymonek wymaga więc przeprowadzenia wielu specjalistycznych badań, które pomogą ustalić właściwą dietę i dadzą mu szansę na prawidłową egzystencję.
Wierzymy, że autyzm tak wcześnie wykryty oraz stosowanie wielokierunkowej terapii daje Szymonkowi bardzo duże szanse na dalsze normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Osoby chcące pomóc prosimy o dokonanie odpisu 1,5% podatku dochodowego w zeznaniu rocznym z dopiskiem „dla Szymona Skopowskiego” lub przekazanie środków finansowych w formie darowizny na konto

86 1090 2040 0000 0001 1113 9744 z dopiskiem dla Szymona Skopowskiego

Pozostali podopieczni